Πρωταθλητής Ελλάδας ο Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων

O Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων διατήρησε την παράδοση… Και για μία ακόμη φορά αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος, καθώς έπεσε στην Καστοριά η αυλαία της δεύτερης και τελευταίας φάσης του 83ου Πανελληνίου πρωταθλήματος κωπηλασίας που αφορούσε στις κατηγορίες Παίδων-Κορασίδων και ΑΜΕΑ.

Η ομάδα του ΝΟΙ είναι η φετινή πρωταθλήτρια Ελλάδας αφού οι αθλητές των Ιωαννίνων κατάφεραν να συγκεντρώσουν τους περισσότερους βαθμούς από όλα τα σωματεία της χώρας φτάνοντας τους 330 ενώ δεύτερος ήταν ο ΝΟ Θεσσαλονίκης με 322,5 και τρίτος ο ΟΕΑ-ΝΑΒ με 252,5.

Κατά την 2η και τελευταία μέρα της Β΄Φάσης του 83ου Πανελληνίου πρωταθλήματος στη Καστοριά πραγματοποιήθηκαν επτά τελικοί στις κατηγορίες Παίδων –Κορασίδων παρουσία εκατοντάδων φίλων του αθλήματος και χωρίς να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα με τα καιρικά φαινόμενα.

Ο Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων στην Καστοριά κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια, ενώ συνολικά στο πρωτάθλημα, κατέκτησε δέκα χρυσά, δέκα αργυρά και δύο χάλκινα. Πηγή

This entry was posted in ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ, ΕΛΛΑΣ and tagged , , , , . Bookmark the permalink.